Měli jsme se jako v ráji!

29. června 2018

Dne 20. 6. 2018 se naše výprava, třída 2.A doprovázená třídní profesorkou Marií Frajerovou a paní profesorkou Janou Vrňákovou, vypravila na výlet do Českého ráje.

Jak už to bývá, tak v Českém ráji bylo opravdu jako v ráji. Po dlouhé cestě ve vlaku nás čekal osvěžující Jinolický rybník. Poté se naše expedice rozhodla prozkoumat Prachovské skály. Podvečerní procházka mezi kamennými velikány skončila zapálením ohně, zpěvem při kytaře a nakonec bivakováním pod širým nebem. Noc byla krásná, teplá a my putovali s malým princem po planetách.

Druhý den to tak jednoduché nebylo. Paní profesorky se rozhodly prověřit naši fyzičku.  Připravily pro nás dlouhý okruh, který zahrnoval výstup na Hrubou Skálu a zříceninu hradu Trosky. Neplánovaně jsme si zazpívali v kostele k potěšení nás všech i ostatních turistů. Musíme přiznat, že než jsme vyšplhali na Trosky, byly z nás trosky. Rychle jsme však zregenerovali, ostrý vítr zchladil naše tváře, a tak jsme večer mohli opět usednout k zapálené vatře, opéci buřty dát si slovní maratón o nejlepší anekdotu. Smáli jsme se, až jsme se za břicho popadali.

Nakonec putování po Českém ráji zvládli všichni, za dva dny jsme měli  v nohách 30 km. Šťastni, ale lehce unaveni jsme se vrátili domů.

 

Za třídu 2.A, Lenka Vrzáčková

Poslední novinky